Gra edukacyjna - Szkolny Omnibus
Gry planszowe, Zabawki edukacyjne

Gra edukacyjna – Szkolny Omnibus

0 22

Szukając ciekawego sposobu na poszerzenie i sprawdzenie wiedzy mojego siedmiolatka – pierwszoklasisty, natrafiłam na świetną propozycję od Wydawnictwa Zielona Sowa. To gra edukacyjna „Szkolny Omnibus”, która pozwala sprawdzić wiedzę dziecka z zakresu nauczania szkolnego początkowego czyli klasy pierwszej, drugiej i trzeciej, przy czym jednocześnie dziecko dobrze się bawi grając w planszówkę i rywalizując z kolegami lub rodzicami o wygraną w wyścigu do mety.

Gra edukacyjna – zawartość

Zestaw „Szkolny Omnibus” to książka i gra łączące zabawę z nauką i utrwalaniem wiedzy. Książka pod tytułem „Trzecioklasista na 6” zawiera wiadomości i zadania sprawdzające, utrwalające i doskonalące wiedzę z zakresu klas I-III szkoły podstawowej. Zadania są zgodne z nową „Podstawą programową kształcenia ogólnego dla szkół podstawowych” i może być przydatna w czasie gry lub też służyć samodzielnie, jako powtórka przed testem klasy trzeciej.

Gra edukacyjna Szkolny Omnibus

Gra Omnibus-książka

Z kolei gra „Droga do trzecioteściku” składa się z planszy, pionków, kostki do gry i kart z zadaniami. Łączy w sobie przyjemne z pożytecznym, bawi, uczy i systematyzuje wiedzę. W grze znajdują się karty do gry – 50 sztuk – które zawierają po dwa pytania z zakresu pięciu wspomnianych wyżej edukacji.

Gra edukacyjna Szkolny Omnibus

Gra edukacyjna-karty

Co daje gra edukacyjna Szkolny Omnibus?

Pakiet jest sprawdzianem przygotowującym do testu na koniec trzeciej klasy, idealnym wskaźnikiem mocnych i słabszych stron dziecka, tego, co potrafi, i tego, nad czym musi jeszcze popracować, a by utrwalić sobie wiedzę zdobywaną przez trzy lata nauki. Z kolei książka zawiera informacje dotyczące wymagań edukacyjnych, powtórkę wiadomości oraz odpowiedzi na pytania zawarte w kartach do gry. Zadania zawarte w książce i grze zostały opracowane zgodne z podstawą programową i dotyczą pięciu kierunków edukacji: polonistycznej, przyrodniczej, matematycznej, społecznej i muzycznej. Z zestawu można korzystać na wiele sposobów: w domu, szkole, podczas zajęć wyrównawczych czy świetlicowych, a także gdy dzieci z klas I-III przygotowują się do różnego rodzaju konkursów wiedzy.

About the author / 

Justyna

Related Posts

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *