Zdrowie i higiena

Pieluchy jednorazowe – jak wybrać?

0 36

Rynek jest nasycony różnorodnymi produktami, które stanowią udogodnienie dla rodziców, ale przede wszystkim zapewniają większy komfort dzieciom. Jednym z takich wynalazków niewątpliwie są pieluchy jednorazowe, które jednak mają też swoich przeciwników. Jednak mimo tego, większość osób używa takiego rodzaju pieluch, bo zapewniają komfort, chronią skórę dziecka, a poza tym nie trzeba ich prać, gotować i prasować. Jednak wybór odpowiednich pieluszek dla maluszka nie jest tak oczywistą i prostą sprawą, chociaż półki sklepowe uginają się od produktów różnych marek, w przeróżnych cenach. Wybór rodzaju i marki pieluszek warto dobrze przemyśleć, nie kierując się jedynie ceną, ponieważ pieluchy nie tylko chronią przed zabrudzeniem, ale mają wpływ na sen dziecka, na stan jego skóry i brak na niej odparzeń.

Od czego zacząć?

Niestety, często jedynym sposobem na ustalenie najlepszego rodzaju czy marki pieluch dla malca jest ich przetestowanie. Nawet opnie znajomych mam używających danego produktu mogą się w naszym przypadku nie przydać, bo każde dziecko jest inne, ma inne potrzeby i wrażliwość ciała. Warto zatem wypróbować różne marki i typy, kupując na początek najmniejsze możliwe opakowania, na wypadek gdyby okazało się, że to zdecydowanie nie jest produkt dla naszego dziecka.

Pieluchy jednorazowe

pampers.pl

Kontakt ze skórą

Najważniejszy jest kontakt pieluchy ze skórą dziecka i to jak ona na produkt reaguje, bo mimo, że wszystkie pieluszki sprzedawane w sklepach mają atesty i są bezpieczne dla dziecka, to nasze dziecko może akurat źle tolerować materiał, z którego zrobiono dany typ pieluch, albo też dodanej do pieluch substancji nawilżającej. Jeśli przeoczymy ten fakt, będziemy ciągle leczyć pupę dziecka z odparzeń, a ono samo będzie rozdrażnione i niespokojne.

Częstotliwość koniecznej zmiany

Ważne jest także to, jak często dane pieluchy trzeba zmieniać, bo chociaż pieluchy jednorazowe są niezwykle chłonne, nie można dopuścić do sytuacji, w której zacznie ona zdradzać oznaki przepełnienia. Bez względu na rodzaj pieluch zaleca się przewijanie dziecka co dwie-trzy godziny, a przy kupie – bezzwłocznie. Są jednak pieluchy, przy których nasz malec wytrzyma np. tylko godzinę i pieluszka będzie wymagała zmiany.

Pieluchy jednorazowe – dobór rozmiaru

Ważną kwestią jest także dobór odpowiedniego rozmiaru pieluchy. Zbyt małe bowiem będą uciskały powodując podrażnienia skóry dziecka, a zbyt luźne będą przeciekały. Producenci podają zawsze oprócz własnych oznaczeń rozmiarów pieluch także wagę dziecka dla jakiego dany rozmiar jest przeznaczony.

About the author / 

Marta

Related Posts

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *