dekoracje do pokoju dziecka
Dekoracje i ozdoby

Dekoracje pokoju dziecka – szybka metamorfoza

0 877

Pokój dziecięcy to nie tylko funkcjonalność, wygoda i bezpieczeństwo, które oczywiście powinny stać na pierwszy miejscu, ale również estetyka i piękno, ciepły i przytulny klimat domowego ogniska. Aby stworzyć dziecku przytulne miejsce do zabawy, nauki i odpoczynku, warto pomyśleć o jego udekorowaniu. A do tego idealnie nadadzą się różnego typu dekoracje pokoju dziecka, jak naklejki, obrazki, tkaniny, zegary, wieszaczki i wszystko co tylko przyjdzie nam do głowy. Dzięki takim zabiegom, malec będzie się chętnie bawił w swoim pokoju lub kąciku, stale rozwijając nowe umiejętności.

Wieszaki na ścianę i meble

Użytecznymi i jednocześnie ozdobnymi są dekoracje pokoju dziecka w formie wszelkiego typu dziecięcych wieszaków na ścianą czy meble. Ich podstawową funkcją jest utrzymywanie w porządku ubranek i innych przedmiotów, ale  bywają tak piękne, że same w sobie są ozdobą wnętrza. Wiele z nich nawiązuje do bajek czy świata roślin lub zwierząt. Do wyboru są wieszaki z jednym lub wieloma haczykami, przykręcane do ściany lub przyczepiane do niej za pomocą przyssawek. Największą popularnością cieszą się obecnie wieszaki wykonane z drewna, sklejki lub tworzywa sztucznego.

Dekoracje pokoju dziecka – literki

Inny motyw dekoracyjny popularny w ostatnich latach to literki tworzące najczęściej imię dziecka. Wykonywane są z drewna lub sklejki, ale również występują w formie tekstylnej – z kolorowych kawałków tkanin wypchanych wypełnieniem. Takie literki można charakterem i kolorem dopasować do wystroju wnętrza. Będą je identyfikowały i podkreślały, kto jest właścicielem, a także będą stanowiły wyrazistą dekorację wnętrza. Można je umieścić na ścianie, np. nad niemowlęcym czy dziecięcym łóżeczkiem, ale również na drzwiach wejściowych do pokoju malca.

dekoracje pokoju dziecka

happino.pl

Naklejki dekoracyjne

Szczególnie przydatny typ dekoracji, szczególnie gdy chcemy przeprowadzić błyskawiczna metamorfozę pokoju dziecięcego bez wydawania na nią majątku, są naklejki dekoracyjne oraz szablony malarskie w różnych wzorach. Naklejki mogą być z folii, wielokrotnego użytku, jak również zwykłe papierowe czy też wykonane z tektury czy pianki z efektem 3D. Szczególnie popularny jest ostatnio ten ostatni typ, ze względu na swoją trwałość, ciekawy wygląd i przystępną cenę. Obok naklejek można wykorzystać także szablony malarskie do namalowania na ścianach przeróżnych wzorów i postaci.

About the author / 

Marta

Related Posts

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *