Dywan Dziecięcy Miętowy Pingwin
Dywany i firanki, Nowości

Dywany dla dzieci w skandynawskim stylu

0 229

Dywany dziecięce muszą spełniać wiele wymagań. Podstawą jest jakość i wytrzymałość dywanów, a co za tym idzie – bezpieczeństwo ich małych użytkowników. W parze z komfortem, odpowiednim włóknem czy wysokością runa, idą parametry związane z jego wyglądem i estetyką. Popularność kolorystyki, wzoru czy nawet kształtu zależy w dużej mierze od panujących w danym momencie trendów w aranżacji pokoi dziecięcych. Obecnie bardzo modny są minimalizm oraz jasne i pastelowe barwy, charakterystyczne dla stylu skandynawskiego.

Dywan Dziecięcy Kremowy Miś

dywanstyl.pl

Preferowana kolorystyka dywanów dziecięcych

Styl skandynawski charakteryzuje się przewagą jasnych kolorów takich, jak biel, krem, szarości oraz pastelowe odcienie niebieskiego, zieleni, czerwieni czy mięty. Bazę stanowią naturalne, jasne podłogi, najlepiej bielone deski z drewna oraz białe ściany. Do takiego wnętrza trzeba zatem wybrać odpowiednie dodatki, które uczynią je nie tylko czystym stylistycznie, ale i przyjaznym dla małego użytkownika. Ciepła i przytulności pokoikowi zarówno maluszka, jak i starszego dziecka z pewnością dodadzą nowoczesne dywany dziecięce. Doskonałą propozycją są modele z ciekawej kolekcji Kansas belgijskiego producenta Balta.

Dywan Dziecięcy Pastelowy Zygzak

dywanstyl.pl

W kolorystyce tych dywanów dziecięcych dominują delikatne szarości, bardzo modna mięta, pastelowy błękit, pudrowy róż, biel oraz beże. Mocniejszym akcentem są elementy czerwieni czy koloru pomarańczowego, jednak widoczne tylko w detalach wzoru.

Ulubione wzory dywanów dla dzieci

Dywany dziecięce z kolekcji Kansas łączą w sobie kolorystykę skandynawskich wnętrz z wzornictwem rodem z bajek. Postacie, wzory i motywy z poszczególnych modeli z pewnością doskonale odnalazłyby się jako ilustracje książeczek dla dzieci. Znajdziemy tu popularny motyw liska, misia czy ptaszków siedzących na gałęziach drzewa, jak również wzory bardziej geometryczne – zygzaki, gwiazdki oraz motywy roślinne.

Dywan Dziecięcy Miętowy Pingwin

dywanstyl.pl

Wzory i kolorystyka dywanów dla dzieci z kolekcji Kansas są tak przemyślane, że sprawdzą się równie dobrze w pokoju maluszka, starszaka, a nawet nastolatka. Bez problemu dobierzemy też model odpowiedni dla chłopca i dziewczynki.

About the author / 

slawek

Related Posts

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *