Łóżeczka, kojce, materace, Meble, Porady

Łóżko piętrowe w dziecinnym pokoju

0 1437

Łóżko piętrowe to mebel kupowany najczęściej wówczas, gdy dysponujemy niewielką przestrzenią, na której musimy pomieścić spanie dla większej ilości osób, przy czym najczęściej taka sytuacja dotyczy pokoju dziecięcego. Znajdujące się tam łóżko piętrowe może mieć różne formy i być wykonane z różnych materiałów. Najczęściej stosowane są standardowe, tradycyjne łóżka piętrowe symetryczne czyli zawierające dwa ułożone równolegle łóżka jednoosobowe. Symetryczne łóżka mogą mieć jednak wariacje na temat ilości miejsc do spania, np. mieszcząc na dole łóżko dwuosobowe czy też wariant z jednym łóżkiem umiejscowionym na górze, a pod nim kącik do zabawy dla mniejszego dziecka lub miejsce do nauki dla starszego. Wówczas takie łóżko tak na prawdę nie jest typowym łóżkiem piętrowym, tylko pełni rolę antresoli. Gdy planujemy wstawienie takiego łóżka do pokoju dziecięcego musimy rozważyć kilka kwestii, a konkretnie zwrócić uwagę na takie jego cechy, które decydują o jego użyteczności.

Łóżko piętrowe – forma

Pierwsza cecha to wspomniana wyżej forma takiego łóżka z wariantami dwóch łóżek jednoosobowych, jednego dwuosobowego i jednego jednoosobowego oraz z jednym łóżkiem jednoosobowym na górze, w formie antresoli.

Materiał

Druga ważna kwestia to materiał, z którego łóżko jest wykonane. Najczęściej jest to drewno lub konstrukcja metalowa. Najważniejsze aby konstrukcja była trwała i wytrzymała – od tego zależy bezpieczeństwo dzieci. Powinno takie łóżko posiadać również wygodne i bezpieczne wejście na górę.

Wymiary

Ważne przy wyborze łóżka piętrowego są również jego wymiary, uwzględniające powierzchnię pokoju zarówno w pionie, jak i w poziomie. Bardzo ważna jest też tu wysokość pomieszczenia, aby można było swobodnie korzystać z górnej części łóżka.

Stylistyka i wyposażenie dodatkowe

Stylistyka i dodatkowe wyposażenie to ostatnie na liście najważniejszych cech łóżka piętrowego. Stylistycznie musi ono bowiem być spójne z resztą mebli w pomieszczeniu i ogólnym jego wystrojem. Jeśli zależy nam na dodatkowym miejscu do przechowywania, wówczas zwróćmy też uwagę na dodatkowe wyposażenie, jak dodatkowa szuflada na pościel czy wbudowane szafki czy półki.

About the author / 

Justyna

Related Posts

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *