Książka o oszczędzaniu da dzieci
Książki, Nowości

Książka o finansach dla dziecka? Oczywiście Julek i dziura w budżecie!

0 33

Niejednokrotnie zastanawiamy się jak nauczyć dziecko oszczędzania, tego, że pieniądze nie spadają z nieba i trzeba nimi umiejętnie zarządzać. Doskonale sprawdzi się tu pomoc w postaci książki o finansach dla dzieci – napisanej przystępnym językiem, ciekawie i z humorem. A mowa o książce  „Julek i dziura w budżecie” autorstwa Sylwii Wojciechowskiej.

O czym jest „Julek”?

Bohaterem książki jest ośmioletni Julek, który ma świetnych rodziców. Pokazują mu, że warto zaoszczędzić kieszonkowe po to by kupić sobie większy i sensowniejszy upominek niż na przykład czekoladki czy kolejny samochodzik. Jednak nie jest łatwo zaoszczędzić odpowiednią kwotę pieniędzy. Julek podczas rozmów z rodzicami i innymi bohaterami książki dowiaduje się o wartości pieniądza, jak również na temat różnych pojęć ze świata finansów – o tym czym jest budżet domowy, kredyt, a także popyt i podaż. Uczy się jak odróżnić zachciankę od potrzeby. Warto zauważyć, że wszelkie pojęcia ekonomiczne wyjaśnione są w sposób łatwy i przyjazny.

Książka o oszczędzaniu da dzieci

julekidziurawbudzecie.pl

Parametry książki

Książka jest niewielkiego formatu (16×16 cm), ale ładnie wydana z czarno-białymi ilustracjami Marioli Dzik – znanej też jako „Kura”. Przeznaczona jest dla dzieci w wieku ok. 6 do 10 lat. Została wydana nakładem Wydawnictwa MaliMoi, w 2017 roku. Liczy 112 stron i ma twardą okładkę. Przeznaczona jest zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. 

O czym jeszcze dowiemy się z „Julka”?

Oprócz tematów ekonomicznych, książka porusza również zagadnienia przyjaźni i odpowiedzialności, umiejętności dzielenia się z innymi. Dla młodszych dzieci jest również zachętą do poćwiczenia matematyki, ponieważ Julek często musi liczyć, ile jeszcze powinien zaoszczędzić albo ile dostanie reszty, gdy coś kupi.

Książkę można nabyć m.in. na stronie Wydawnictwa Znak: Julek i dziura w budżecie

 

About the author / 

slawek

Related Posts

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *