Zabawki ogrodowe piaskownica Littletikes
Zabawki ogrodowe

Zabawki ogrodowe – na wiosnę i lato

37

Za chwilę rozpocznie się wiosna, a pogoda już iście wiosenna. Jest ciepło, pogodnie, ptaki śpiewają, a kwiaty wiosenne zaczynają rosnąć. Aż chce się przebywać na podwórku. Warto jednak dziecku zabawę na łonie natury uprzyjemnić i zaoferować zabawki ogrodowe.

Zabawa w piaskownicy

Najprostszym sposobem jest zakup zabawek do piasku. Wiaderka i łopatki, foremki i sitka, a także autka – wywrotki, koparki i całe zestawy kolorowych zabawek, wykonanych z plastiku,  świetnie nadają się do budowania zamków, tuneli, autostrad z piasku. Posiadając własny ogródek można dziecku zamontować piaskownicę z drewna, koniecznie z przykryciem, aby nie wpadały do niej liście czy igły z drzew, a także aby okoliczne koty nie uczyniły sobie z niej kuwety. Niewielką piaskownicę można wcisnąć nawet na balkon – kupując gotową plastikową z przykrywką, które dostępne są w różnych rozmiarach. A kiedy piaskownica się, można zająć się czymś bardziej dynamicznym jak np. gra w piłkę, kometkę czy w berka.

Zabawki ogrodowe piaskownica Littletikes

littletikes.pl

Kryjówki

Jeśli mamy własny ogród albo wybieramy się na weekend czy wakacje za miasto, możemy uatrakcyjnić zabawę poprzez rozłożenie dzieciakom basenu dmuchanego, trampoliny czy piaskownicy ogrodowej. Świetnym elementem zabawy są też wszelkiego rodzaju domki, namioty dmuchane i materiałowe, bo dzieci uwielbiają zabawę w takich kryjówkach. Trampoliny – czy te małe, czy też ogromne dla kilkorga dzieci to fantastyczny sposób na zachęcenie dzieci do zabawy ruchowej i wyładowania rozpierającej je energii. Można dzieciakom zorganizować zawody, np. kto podskoczy najwyżej albo najdokładniej.

Zabawki ogrodowe namiot

kskids.com

Zabawki ogrodowe na upał

A latem, gdy zrobi się bardzo ciepło warto zaoferować dziecku zabawki ogrodowe, takie jak basen dmuchany, zabawy w wodzie z kołem do pływania, różnego typu zabawkami dmuchanymi czy też plażowymi piłkami. Jeśli nie mamy mocno nasłonecznionego miejsca na działce i będzie problem ze zbyt zimną wodą w basenie, rozwiążemy go za pomocą specjalnej grzałki do basenów.

Zabawki ogrodowe basen dmuchany

kskids.com

About the author / 

Justyna