Łóżko piętrowe to mebel kupowany najczęściej wówczas, gdy dysponujemy niewielką przestrzenią, na której musimy pomieścić spanie dla większej ilości osób, przy czym najczęściej taka sytuacja dotyczy pokoju dziecięcego. Znajdujące się tam łóżko piętrowe może mieć różne formy i być wykonane z różnych materiałów. Najczęściej stosowane są standardowe, tradycyjne łóżka piętrowe symetryczne czyli zawierające dwa ułożone równolegle łóżka jednoosobowe. Symetryczne łóżka mogą mieć jednak wariacje na temat ilości miejsc do spania, np. mieszcząc na dole łóżko dwuosobowe czy też wariant z jednym łóżkiem umiejscowionym na górze, a pod nim kącik do zabawy dla mniejszego dziecka lub miejsce do nauki dla starszego. Wówczas takie łóżko tak na prawdę nie jest typowym łóżkiem piętrowym, tylko pełni rolę antresoli. Gdy planujemy wstawienie takiego łóżka do pokoju dziecięcego musimy rozważyć kilka kwestii, a konkretnie zwrócić uwagę na takie jego cechy, które decydują o jego użyteczności.
Łóżko piętrowe – forma
Pierwsza cecha to wspomniana wyżej forma takiego łóżka z wariantami dwóch łóżek jednoosobowych, jednego dwuosobowego i jednego jednoosobowego oraz z jednym łóżkiem jednoosobowym na górze, w formie antresoli.
Materiał
Druga ważna kwestia to materiał, z którego łóżko jest wykonane. Najczęściej jest to drewno lub konstrukcja metalowa. Najważniejsze aby konstrukcja była trwała i wytrzymała – od tego zależy bezpieczeństwo dzieci. Powinno takie łóżko posiadać również wygodne i bezpieczne wejście na górę.
Wymiary
Ważne przy wyborze łóżka piętrowego są również jego wymiary, uwzględniające powierzchnię pokoju zarówno w pionie, jak i w poziomie. Bardzo ważna jest też tu wysokość pomieszczenia, aby można było swobodnie korzystać z górnej części łóżka.
Stylistyka i wyposażenie dodatkowe
Stylistyka i dodatkowe wyposażenie to ostatnie na liście najważniejszych cech łóżka piętrowego. Stylistycznie musi ono bowiem być spójne z resztą mebli w pomieszczeniu i ogólnym jego wystrojem. Jeśli zależy nam na dodatkowym miejscu do przechowywania, wówczas zwróćmy też uwagę na dodatkowe wyposażenie, jak dodatkowa szuflada na pościel czy wbudowane szafki czy półki.
Related Posts
-
20 lipca 2015 -
19 czerwca 2015 Skąd się wziął Dzień Taty?
-
-
Książka o finansach dla dziecka? Oczywiście Julek i dziura w budżecie!
29 listopada 2018 By slawek -
Dywany młodzieżowe z serii Tattoo
19 listopada 2018 By slawek -
Szacunek do rzeczy i porządek w pokoju: Nowy dom misia Ludwiczka
17 listopada 2018 By slawek -
Dywany dla dzieci w skandynawskim stylu
8 listopada 2018 By slawek -
Kremy przeciwsłoneczne Iwostin Solecrin SPF 50
25 lipca 2015 By Justyna
-
Łóżko piętrowe w dziecinnym pokoju
26 kwietnia 2015 By Justyna -
Dekoracje pokoju dziecka – szybka metamorfoza
3 kwietnia 2015 By Marta -
Półka domek od Bambooko
20 lipca 2015 By Marta -
Plaster termometr TempTraq
15 lipca 2015 By Justyna -
Dywan dziecięcy marki Haba – miękki i kolorowy
7 kwietnia 2015 By Justyna
-
Materac dziecięcy – jaki kupić?
28 lutego 2015 By Marta -
Pieluchy jednorazowe – jak wybrać?
1 marca 2015 By Marta -
Kocyki niemowlęce od Baby Ono
2 marca 2015 By Justyna -
Ubranka do chrztu Koliber
9 marca 2015 By Justyna -
Ubranka dziewczęce Sowa od Pinokio
10 marca 2015 By Marta
Leave a reply