Książki

„Piaskowy wilk” czyli świat widziany oczami kilkulatka

4

Jako rodzice czy najbliżsi kilkuletnich dzieci, często zastanawiamy się, jak maluchowi wytłumaczyć trudne kwestie związane z problemami codziennego życia. Często również nie wiemy, jak małe dziecko może pewne rzeczy rozumieć i interpretować, co dla dziecka jest zrozumiałe, a co wymaga od dorosłych wyjaśnienia i w jaki sposób dziecko to wyjaśnienie może przyjąć i zinterpretować. Listę trudnych tematów, opowiedzianych i wyjaśnionych w prosty, przystępny dla dzieci sposób, postrzeganych niejako „oczami dziecka” można znaleźć w zbiorze opowiadań „Piaskowy wilk – raz, dwa, trzy”, szwedzkiej autorki Asy Lind.

zakamarki.pl

zakamarki.pl

Bohaterką opowiadania jest kilkuletnia Karusia, która mieszka z rodzicami nad brzegiem morza. Kiedy ma zły nastrój albo kiedy rodzice nie mają czasu na zabawę z nią, idzie na plażę aby pobyć z wymyślonym, ale jakże rzeczywistym przyjacielem – Piaskowym wilkiem. To kochany przyjaciel i jednocześnie mądry nauczyciel, który potrafi wytłumaczyć Karusi każdą trudną rzecz, załagodzić zły nastrój, znaleźć odpowiedź na każde trudne dziecięce pytanie.

Piaskowy wilk ukazuje świat funkcjonujący na granicy dziecięcej fantazji i rzeczywistości. To często pierwsza książka, przy której dzieci się nie nudzą i słuchają z uwagą każdego zdania, chłoną opowiadania o Karusi i Piaskowym wilku, bo rozumieją problemy i ich interpretację z punktu widzenia swojej rówieśnicy. Często jest to także pierwsza wysłuchana od początku do końca książka, w której jest więcej treści niż obrazków.

About the author / 

Justyna

Related Posts