Łóżeczko niemowlęce Klupś
Łóżeczka, kojce, materace, Meble, Porady

Łóżeczko niemowlęce-jak je wybrać?

227

Łóżeczko niemowlęce ma być piękne, wygodne, funkcjonalne i bezpieczne. Niemowlę od urodzenia bardzo dużo czasu spędza w swoim łóżeczku – początkowo tylko śpiąc, a następnie rozpoczynając w nim zabawę. Dlatego wybór rodzaju i wielkości łóżeczka jeszcze przed narodzeniem maluszka jest tak ważny, aby potem nie był to przypadkowy wybór, na tempo.

Łóżeczko niemowlęce Klupś

klups-gostyn.pl

Łóżeczko niemowlęce bezpieczne

Pojęcie bezpieczeństwa dotyczy tu natomiast wielu aspektów. Materac musi być regulowany – na początku umieszczamy go wyżej, gdy dziecko jeszcze nie potrafi się samodzielnie obracać, musi mieć jednak regulację w dół, do samego dna, aby już większy malec z niego nie wypadł. Bezpieczeństwo także obijanie się bądź nie o sztachetki, gdy dziecko uczy się siadać czy wstawać. Ważne jest tu również pojęcie materiału, z jakiego wykonany jest mebelek. Jeśli ma być to łóżeczko drewniane, to najlepiej aby była to lita sosna, w dodatku dobrze oheblowana i wygładzona, aby nie było żadnych zadr, drzazg i ostrych krawędzi. Farby, którymi pomalowano łóżeczko niemowlęce natomiast powinny posiadać atesty i nie być toksyczne, bo ząbkujący malec pewnie nie raz potraktuje szczebelki jako gryzaki. Powinno się pamiętać także o tym, żeby szczeliny pomiędzy szczebelkami nie były większe niż 6 cm, bo w innym razie dziecko będzie mogło włożyć i zaklinować między nimi głowę. Inna kwestia bezpieczeństwa łóżeczka to stabilność. Łóżeczko niemowlęce nie może się chwiać ani trzeszczeć, a dno musi być solidnie zamocowane aby nie wypadło nawet wtedy gdy dziecko rozrabia w łóżeczku.

Łóżeczko niemowlęce funkcjonalne

Ważna jest również kwestia funkcjonalności mebelka. Jeśli zdecydujemy się na łóżeczko niemowlęce w rozmiarze 140  70 cm jeśli mamy na takie miejsce, to będzie służyło nawet kilkulatkowi po zdjęciu szczebelków. Jednak można też zainwestować w specjalny model 2 w 1, w ramach którego starsze dziecko otrzymuje tapczanik. A w przypadku malutkich dzieci i małych mieszkań idealnym rozwiązaniem jest też zamontowanie na łóżeczku przewijaka, który w ten sposób nie zajmie dodatkowego miejsca, a jednocześnie zawsze będzie pod ręką.

Łóżeczko niemowlęce wygodne i zdrowe

Bardzo ważnym elementem łóżeczka jest materac, bo to on zapewnia zdrowy sen i prawidłowe podtrzymanie ciałka dziecka, w tym kręgosłupa. Specjaliści polecają materace o średniej twardości oraz elastyczne materace, które dopasowują się do kształtu ciała dziecka. Najlepiej wyposażyć łóżeczko w materac z atestowanego lateksu i włókna kokosowego, ponieważ są one wytrzymałe i przepuszczają powietrze nie dopuszczając do zapocenia dziecka. Nadają się także dla alergików, ponieważ mają właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne.

About the author / 

Marta

Related Posts