Jeździki i chodziki, Porady

Jeździki, rowerki czyli zmotoryzowane maluchy

63

Wiosna zaczęła się już na dobre:) Świeci słońce, powietrze jest ciepłe i pachnące, zachęcające do wyjścia z domu. Pora zapakować sanki, narty i łyżwy na przyszły sezon, a rozpocząć odstawić sanki do piwnicy i rozpocząć wiosenno – letnie szaleństwa. Nie da się ukryć, że jednym z ulubionych zajęć maluchów jest przemieszczanie się na różnych sprzętach – różnych w zależności od wieku dziecka, a więc i jego umiejętności i potrzeb. Jeździki, chodziki, rowerki, hulajnogi – to wszystko lubią maluchy.

Chodziki dla niemowląt

Najmłodsi adepci, czyli niemowlęta, które zaczynają właśnie siedzieć lub stawiać samodzielnie pierwsze kroki Niemowlęta, które zaczynają siedzieć i samodzielnie stawiać pierwsze kroki, mają do dyspozycji różnego typu chodziki, które umożliwiają im bardziej dynamiczne uczestniczenie w zabawach i codziennym życiu. Takie urządzenia oprócz funkcji przemieszczenia, mają również przytwierdzone do pulpitu różnego typu zabawki– gałki, dźwignie, dają również efekty dźwiękowe i muzyczne, zatem jednocześnie zajmują dziecko zabawą i przyciągają jego uwagę.

Chodziki, jeżdziki, rowerki-dziecięca motoryzacja

www.babyono.com

Jeździki dla nieco starszych

Dla tych nieco bardziej zaawansowanych, które opanowały już sztukę chodzenia i potrafią odpychać się nóżkami idealnym pomysłem są wszelkiego typu pojazdy typu jeździk. Taki jeździk jest też dobry dla dzieci, które jeszcze potrzebują asekuracji przy chodzeniu. Takie jeździki mogą mieć kształt różnego typu samochodzików, ale również np. zwierzątek. Dzieci pchając jeździki przed sobą, mają się czego trzymać stawiając niepewne jeszcze kroczki, a jednocześnie ćwiczą równowagę i szybciej się uczą.

Chodziki, jeżdziki, rowerki-dziecięca motoryzacja

littletikes.pl

Rowerki i hulajnogi

Przychodzi w życiu malca taki moment, że z chodzika i jeździka przesiada się na trójkołowy rowerek. Takie rowerki dla maluszków oprócz siedzonka, mają np. przód,  w kształcie zwierzątek, specjalną tackę na nóżki, które jeszcze nie sięgają do pedałów, barierkę ochronną oraz specjalny uchwyt do pchania pociechy na takim rowerku. A gdy dziecko kończy trzy lata to z pewnością dużą frajdę da mu jeżdżenie na „prawdziwym” trójkołowym rowerku, który jest nadal niewielkich rozmiarów, kolorowy, a może też posiadać dodatkowe wyposażenie, jak bagażnik, koszyk na skarby czy efekty świetlne i dźwiękowe.

Chodziki, jeżdziki, rowerki-dziecięca motoryzacja

www.europartysud.com

Ciekawym rozwiązaniem dla dzieciaków, już nawet od drugiego roku życia jest hulajnoga – dla tych młodszych – trójkołowa, a dla trochę starszych na dwóch kółkach. Takie zabawki pomagają rozwijać zmysł równowagi, kształtują odwagę, ale przede wszystkim dają wiele radości i poczucie samodzielności.

About the author / 

Marta

Related Posts